Anasayfa > Hizmetlerimiz

Hizmetlerimiz


İnsan Asansörleri

Apartman, ofis binaları gibi yerlerde kullanılan asansörlere denir. Binaların uzunluklarına göre hız ve çeşitli kapasitede özelliklerde yapılabilir. İnsan asansörleri 2 çeşittir bunlar; makina daireli ve makina dairesiz asansörlerdir. Panoramik asansör, hidrolik asansör ve halatlı asansör de insan asansörleri arasındadır.

Hidrolik Asansör

Çok katlı olmayan binalarda hidrolik asansörler kullanılır. Hidrolik asansörlerin en büyük artısı çok sessiz çalışması olmakla birlikte tek ve çift pistonlu olabilirler. Kalkış ve duruşları oldukça yavaş olan hidrolik asansörler insan taşıma ya da yük taşımada kullanılabilirler.

Panoramik Asansör

Otel ya da alışveriş merkezlerinde kullanılan asansörlerdir. Genellikle iç kısımlarda bulunur ve kat çıkarken ya da inerken etrafı görmeye yönelik cam kabinli bir asansördür. Ayrıca panoramik asansörler sessiz çalıştığı için iç mekânlarda sorunsuzca kullanılabilirler.

Makina Dairesiz Asansör

Bu asansörler çok fazla alan olmayan binalarda yer kazanmak amacıyla tercih edilen asansörlerdir. Asansörü çalıştıran tahrik sistemi kabin üzerinde olabileceği gibi kuyu içine de yerleştirilebilir.

Servis (Yük) Asansörü

İnsan trafiği fazla olan binalarda kullanılan ve geniş kabinli olarak tasarlanan bu sayede fazla sayıda yolcu alabilen ve taşıyabilen asansörlerdir. Alışveriş merkezleri, hastane gibi yerlerde çoklukla kullanılır.

Engelli Asansörü

Özellikle kamu binalarında, toplu taşıma duraklarında tercih edilen asansör tipidir. Engelli insanların kolaylıkla ulaşımını sağlamaya yönelik kullanılırlar.

Yürüyen Merdiven Sistemleri

Alışveriş merkezleri, oteller, plazalar ve havaalanları gibi yerlerde kullanılan sistemlerdir. Yayaların kolaylıkla gezebilmesini amaçlamaktadır. Bu sistemle uzun yollar kısa sürede kat edilebilir.

 

Asansör Sınıfları

  • İnsan Asansörleri
  • Servis Asansörü
  • Hidrolik Asansör
  • Panoramik Asansör
  • Makina Dairesiz Asansör
  • Engelli Asansörü
  • Yürüyen Merdiven Sistemleri

Arıza ve Müdahale

Maktek Asansör, anında arıza tespit ve acil müdahale, bakım, servis, onarım, revizyon, montajı konusunda hizmet vermektedir.